איך משפרים את התזרים של העסק בקלות?

איך משפרים את התזרים של העסק בקלות?

פתרונות האשראי החוץ בנקאיים לעסקים הפכו בשנים האחרונות לכלי יעיל ומשמעותי מאוד ביכולת של עצמאים ועסקים קטנים ובינוניים לשפר את מצבם הפיננסי. בתי עסק אשר הפכו ברגע אחד למסורבי בנקים בגלל קשיים תזרימיים ועד לקריסה כלכלית של העסק, מגלים בשנים האחרונות את היתרונות של האשראי החוץ בנקאי אשר מאפשר להם לגוון את מסגרות האשראי ובכך לשמור על האיתנות הפיננסית של העסק.

כיום פועלות בשוק מספר חברות פיננסיות המחזיקות ברישיון למתן אשראי ומפוקחות על ידי רשות שוק ההון. 

שוחחנו עם דני מזרחי מנכ״ל אופל בלאנס החברה הציבורית לפיננסים, אחת החברות הוותיקות והמוכרות בתחום, אשר האיר בפיננו את מצב שוק האשראי החוץ בנקאי לעסקים כיום ואף נתן לנו מבט אל תוך העולם הפיננסי החדש שבו לעסקים יש כלים מתקדמים ואפשרויות שלא קיימות במערכת הבנקאית.

אז מה הבעיה עם הבנקים?

התקופה האחרונה חידדה עוד יותר את הצורך בפתרונות פיננסים מתקדמים וחכמים נוכח משבר הקורונה. עסקים אשר חוו קריסה כלכלית מכירים היטב את התופעה שבה יום אחד הבנק מסרב לתת להם אשראי או הלוואה, וכן חוקים חדשים שנכנסו לתוקף בשנים האחרונות לא פעם בעצמם מהווים מכשול לאפשרות של בית העסק לקבל סיוע כלכלי מהבנק.

התופעה הזאת מתאפשרת נוכח הדרך שבה הבנקים לרוב מחליטים על מתן הסיוע – מדד האיתנות הפיננסית של העסק. מדד זה נשען בעיקר על היכולת של בית העסק לעמוד בהתחייבויותיו מול הבנק, אולם לא לוקח בחשבון כלל את ההכנסות הצפויות של בית העסק בעתיד הקרוב ובעיקר את יכולת הייצור של העסק. 

הסוף לשוטף + 30! הכסף בתזרים עכשיו

אחת הבעיות המרכזיות שבעלי עסקים מתמודדים איתה על בסיס יומי היא תנאי קבלת התשלום דבר המשפיע על תזרים המזומנים של העסק. הבעיה המרכזית היא כאשר המערכת הבנקאית נדרשת לסיוע שכן מבחינתה היא רואה בכך חוסר יציבות פיננסית של בית העסק ולפיכך מקשה על קבלת סיוע בעת הצורך. 

בדיוק בנקודה הזאת פתרון האשראי החוץ בנקאי בא לידי ביטוי ומהווה צינור חמצן לבית העסק. האפשרות להפוך את הצ׳קים הדחויים של בית העסק למזומן בפעולה קלה, פשוטה ומהירה ולקבל את הכסף באופן מידי מהווה כלי משמעותי בשיפור תזרים המזומנים ומאידך אף מסייעת בשמירה על איתנות פיננסית טובה מול הבנק.

דני מזרחי מסביר: ״אנחנו לא מסתכלים על היכולת הפיננסית של בעל העסק לצורך מתן האשראי כנגד צ׳ק דחוי. אנחנו מסתכלים על היכולת הפיננסית של נותן הצ׳ק ולכן אנחנו יודעים לתת שירות גם לעסקים אשר איתנותם הפיננסית נפגעה.

אופל בלאנס היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה ומחזיקים בה גופים כמו הפניקס, אלטשולר שחם ועוד. פרטים נוספים אודות אופל בלאנס ניתן למצוא באתר החברה בכתובת: www.opalbalance.co.il

התנהלות פיננסית חכמה מעודדת צמיחה

ההבנה שתזרים מזומנים חיובי הוא תנאי הכרחי ליכולת של בית העסק לצמוח הביאה עסקים לשימוש מוגבר בשירותי אשראי חוץ בנקאים. שוק זה התפתח והשתכלל מאוד בשנים האחרונות. כל עוסק או בעל חברה ימצאו כיום נקודת השקה בצורך בשירותים אלו וכל מה שלעיתים מפריד בין שימוש בכלים ישנים מוגבלים לבין כלים חדשים ומתקדמים הוא רק שינוי תודעתי.

מאת גיא גבע

לכתבות נוספות

שיחה עם נציג

נציג שלנו יחזור אליכם בשעות הפעילות

נציג שלנו יחזור אליכם בשעות הפעילות

בקשתכם נקלטה בהצלחה

דילוג לתוכן