ההבדל בין שיקים מסחריים לבין שיקים פרטיים

שיק לקוחות הוא אמצעי תשלום נפוץ ונוח באמצעותו אדם יכול להורות לבנק למשוך מחשבונו כסף עבור צד שלישי, בזמן ובתנאים הנקבעים מראש. יש שני סוגים של שיקים לקוחות וכדאי להכיר את ההבדל בין שיקים מסחריים לבין שיקים פרטיים. שיק פרטי משוך מחשבון הבנק השוטף של לקוח פרטי בעוד שיק מסחרי משוך מחשבונם של עסקים ומוסדות. יחד עם זאת, שירות חוקי ויעיל של ניכיון שיקים מתאים בשני המקרים ולכן הוא מהווה פתרון אידאלי עבור שיפור תזרים המזומנים.

באמצעות ניכיון שיקים דחויים ניתן להקדים את מועד הפירעון. שירות הניכיון מתאים עבור שיקים עתידיים ומטרתו להמיר אותם למזומן בניכוי עמלה. שירותי ניכיון מיועדים לתת מענה ולגשר על הפער בין הצורך בתזרים מזומנים יומי, לבין תנאי התשלום הקיימים בישראל. פער זה עלול להסב נזקים רבים לעסקים ולהפריע לניהול שוטף של התחייבויות פיננסיות.

משרדי אופל בלאנס

מה כוללים חלקי השיק?

אנחנו בחברת אופל בלאנס יכולים לעמוד לרשותכם בעת ביצוע ניכיון שיקים מכל סוג.

רצוי לזכור כי לשיק פרטי יש שני חלקים – גוף השיק והספח. גוף השיק כולל פרטים מזהים של המושך, כותב השיק (בעל החשבון והבנק), מקום לרישום שם המוטב, הסכום בספרות, הסכום במילים, תאריך הפרעון וחתימת בעל החשבון. ספח השיק נשאר בידי הלקוח לאחר מסירת גוף השיק ובו רשומים פרטים מקבילים. מנגד, גם בשיק מסחרי יש שני חלקים אולם בו הספח שונה. בתוך ספח של שיק מסחרי רשומים הפרטים החשובים עבור העסק, לרבות הסיבה לתשלום, מספר חשבונית המס כפי שהועברה ללקוח וכדומה.

מדוע כדאי להשתמש בשירות שלנו?

אנו מספקים אלטרנטיבה מקבילה עבור ניכיון שיקים במערכת הבנקאית. ניכיון כזה מתבצע לעיתים רק כנגד בטוחות מלאות, זאת על אף שישנם עסקים רבים בהם הבטוחות אינן משקפים את אופי הפעילות ואת מסגרת האשראי להם הם זקוקים. מטרתנו היא להעניק פתרון תזרימי לעסקים בכל תחומי המשק ולהביא לידי ביטוי שנים רבות של ידע, מקצועיות וניסיון.

בואו להתייעץ עם נציגי השירות של אופל בלאנס ותוכלו להמיר שיקים דחויים שקיבלתם מלקוחותיכם. בצורה זאת לגוון את מסגרות האשראי, לשפר את תזרים המזומנים, להמשיך להשקיע בעסק, לשלם משכורות, תשלומים לספקים וכו'…

* האמור במאמר זה אינו מהווה ייעוץ ו/או תחליף לייעוץ בנושא, הינו על דעת הכותב בלבד,                                                       אין לעשות שימוש במאמר זה ללא קבלת הסכמת הכותב מראש ובכתב.

שיחה עם נציג

נציג שלנו יחזור אליכם בשעות הפעילות

נציג שלנו יחזור אליכם בשעות הפעילות

בקשתכם נקלטה בהצלחה

דילוג לתוכן