המערכת החוץ בנקאית חלק בלתי נפרד מכלכלת ישראל

המערכת החוץ בנקאית צוברת תאוצה בשנים האחרונות והופכת לחלק בלתי נפרד מכלכלת ישראל.

בשנים האחרונות חל מהפך באופן שבו בעלי עסקים צורכים את השירותים הפיננסים הדרושים לניהול העסק שלהם, ולא במקרה, במקום בו הבנקים השאירו וואקום נכנסו גופים פיננסים ראויים ואף יותר מכך למלא את הצורך.

מדובר בחברות ציבוריות הנסחרות בבורסה ומציעות מגוון פתרונות פיננסים המותאמים לאופן הפעילות וליכולות של העסקים, חברות שמעסיקות חתמים צעירים רעננים ורעבים, כאלה שיודעים לזהות את צורכי הלקוח לקבל החלטות מהירות ולתת פתרון תוך זמן קצר.

זאת ביחס למערכת הבנקאית המסורתית, המיושנת והמסורבלת יותר, המחוייבת בבירוקרטיה היררכית ומתישה – מי מאיתנו לא מכיר שמע את המשפטים ״תמתין לאישור חטיבות אישור המנהלה״, ״תמתין לקיום וועדות אשראי״, ועוד.

למערכת החוץ בנקאית יתרונות רבים ביחס למערכת הבנקאית

בראשונה זמן תגובה קצר, המאפשר מתן מענה לבעל העסק בזמן שהוא צריך אותו.

כמו כן, ברוב המקרים פוטרים את הלקוח מהעמדת בטחונות, מה שמאפשר ללקוחות מנוע צמיחה אין סופי:

על מנת לעודד צמיחה ופיתוח, העסק נדרש לאשראי. הניסיון מלמד שלטובת קבלת אשראי מהבנק, לרוב, הלקוח יידרש לרתק בטחונות ובטוחות כאלו ואחרים שלא תמיד זמינים או שריתוקם מהווה מכשול בפני עצמו.

לעומת זאת, המערכת החוץ בנקאית מאפשרת לקבל מימון בכמה אופנים וגם ללא צורך בהעמדת בטחונות, לדוגמא רכב, נדלן או פיקדונות.

די בעובדה שלעסק יש לקוחות מצוינים על מנת שיוכל לקבל מימון כנגד ממסרים דחויים (ניכיון שיק), שיעבוד זכויותיו בפרויקט (המחאת זכות), ומימון כנגד חשבונית שאושרה (פקטורינג).

לרוב, הניסיון מלמד שלקוח עם היסטוריה פיננסית לא טובה , כנראה יסורב לקבלת אשראי בבנק,

דני מזרחי, מנכ״ל אופל בלאנס, מסביר שבמערכת החוץ בנקאית איתנותו הפיננסית של הלקוח היא אינה טריגר במתן שירות, וגם לקוח עם היסטוריה שלילית יוכל לקבל שירות ולרוב לא ידחה. זה למעשה בעצם הערך המוסף הגדול ביחס למערכת הבנקאית.

עסקים רבים מוצאים את המערכת החוץ בנקאית כפלטפורמה פיננסית שלצידה יתרונות רבים והמשמשת להם כמנוע צמיחה, מה שמאפשר לכלל העסקים לקחת חלק גם בפרויקטים גדולים יותר ממה שהיו רגילים להם וזאת מעצם העובדה שהלקוחות אינם נדרשים לביטחונות ודי בהסתמכות על תקבולים עתידיים אותם הם עומדים לקבל על מנת לקבל מענה פיננסי לצורכיהם.

כך, לדברי מזרחי, מאפשרים צמצום פערים חברתיים אמיתי אשר מוביל לשוויון אפשרויות,

והרווח הוא של כולנו.

Sorry, our business is not operational at this hour

Please try our contact page

נציג שלנו יחזור אליכם בשעות הפעילות

נציג שלנו יחזור אליכם בשעות הפעילות

בקשתכם נקלטה בהצלחה

דילוג לתוכן