פקטורינג

שוק הפיננסים לעסקים מכיל מגוון של כלים שמטרתם לספק לעסקים אפשרויות מימון וניהול תזרים באופן שיסייע לצמיחתם. ליווי פיננסי איכותי יודע לא רק להציע את הפתרון הנכון אלא גם להתאימו ליכולותיו של בית העסק ולא פחות חשוב לספק שירות אדיב ומקצועי לאורך הדרך ולבנות מערכת יחסים הגונה והוגנת. אופל בלאנס, הידועה ברמת השירות הגבוה שלה, רואה בכך מרכיב חשוב ביכולת שלה לספק ללקוחותיה את הפתרונות הפיננסים הנכונים להם ממגוון הפתרונות הפיננסים הרחב שהחברה מציעה ללקוחותיה כמו פקטורינג. 

פקטורינג (בעברית תקנית – נכיסה) הוא מכשיר פיננסי שבאמצעותו הגוף הפיננסי רוכש מכם, כלומר מבעלי העסק, חוב מסחרי שוטף של לקוחות חייבים שונים, הן בעסקאות שבוצעו בישראל והן במכירות ללקוחות מעבר לים. גוף המימון רוכש בעצם את החובות הפתוחים שנוצרו בגין עסקאות שונות באשראי, והעסק שלכם מקבל את התמורה במזומן, בניכוי עמלה.

חשוב לציין כי פקטורינג שונה באופן מהותי מהלוואה מאחר וגוף המימון שרוכש מכם את החשבוניות שטרם נפרעו בגלל האשראי שהלקוחות קיבלו לוקח על עצמו סיכון אם החייבים לא ישלמו את חובם עקב קשיים כלכליים, פשיטת רגל או בגלל סיבה אחרת. אם אתם מחפשים חברת מימון אמינה ומובילה המציעה שירותי נכיסה ללקוחותיה בתנאים נוחים ואטרקטיביים – הגעתם למקום הנכון! חברת אופל בלאנס מעמידה לרשותכם מעטפת פתרונות פיננסיים המסייעת לכם לשפר את תזרים המוזמנים בעסק, התקשרו עכשיו למידע נוסף וקבלו שירות מהיר, מקצועי ויעיל.

 

פקטורינג

סוגי פקטורינג

כדאי לדעת כי יש סוגים שונים של שירותי נכיסה לעסקים:
נכיסה לעסקאות מקומיות ועבור מכירות שבוצעו בגבולות ישראל.
שירות נכיסה בינלאומי לעסקאות ולמכירות שבוצעו בחו"ל.
נכיסה ליבואנים המספק מענה לכל יבואן המעוניין לשפר את תנאי האשראי שלו מול הספקים.

מהם היתרונות העיקרים של פקטורינג לעסקים?

עסקת פקטורינג מעניקה יתרונות רבים לבעלי עסקים ולארגונים שונים, היתרונות העיקריים הם:
שיפור משמעותי בתזרים המוזמנים של בית העסק, לאור הקדמת התשלומים.
העסק לא צריך לחשוש מגביית התשלום מאחר והסיכון עובר לחברת המימון הרוכשת את החשבוניות.
עסקאות נכיסה לא נרשמות כאשראי בחשבון העסק.
פתרון זמין ונוח לעסקים, ומקור נוסף להגדלת המימון.
כלי ייעודי נוסף לניהול מיטבי של המערך הפיננסי בעסק שלכם.


ראוי לציין כי עסקת נכיסה כוללת מספר שירותים פיננסיים, מעבר לרכישת החשבוניות הפתוחות. השירות כולל הקדמת תשלום מאחר והעסק מוכר את החשבוניות הפתוחות ומקבל מזומן במקום, זהו פתרון נוח למימון ההוצאות השוטפות ולשיפור תזרים המזומנים, ללא פגיעה באובליגו בבנק. בנוסף, חברת הפקטורינג נוטלת על עצמה את הסיכון מאחר והיא רוכשת חוב פתוח וקיים חשש לאי יכולת לגבות את החוב במקרים בהם הלקוח פשט את הרגל, נקלע לקשיים כלכליים וכיוצא בזה.

למי מתאים?

השירות מתאים לעסקים ולחברות ללא עבר בעייתי מבחינת אשראי, צ'קים חוזרים וחשבונות מוגבלים, ובעיקר לעסקים בעלי מחזור מכירות שנתי בהיקף יחסית גבוה, בהתאם למדיניות של חברת המימון. מדובר בעסקה חוקית למכירת חוב של הלקוח לגוף פיננסי מוכר ומפוקח, ובתמורה לשירות חברת המימון מקזזת מסכום החשבוניות שהיא רוכשת את הריבית והצמדה למדד על ימי האשראי, ולרוב חברות המימון משאירות חלק מהחוב פתוח עד תשלום מלא של הלקוח כדי להפחית סיכונים.

פתרון הפקטורינג מתאים לעסקים בינוניים וגדולים, במקרים מסוימים השירות יינתן גם לעסק קטן או ללקוח פרטי. השירות מתאים לעסקים המעניקים אשראי של 30 יום או יותר ללקוחות שלהם בארץ ו/או בחו"ל, ויש תחומי פעילות בהם לא מקובל לבצע נכיסה בגלל סיכונים גבוהים, לדוגמה ענף הבנייה, יהלומים, אבטחה וניקיון.

איך עסקת פקטורינג מתבצעת בפועל?

בוחרים חברת מימון המציעה שירות פקטורינג.
מציגים את החשבוניות הפתוחות בפני נציגי חברת הפקטורינג.
חברת המימון מבצעת את בדיקותיה וקובעת את תנאי העסקה, כולל ריביות, הצמדה למדד וכו'.
תשלום לעסק במזומן, בהמחאה או בהעברת בנקאית.


המומחים של אופל בלאנס גאים להציג לעסק שלכם שירותים פיננסיים מתקדמים ומותאמים אישית. לקוחות החברה זוכים לייעוץ מקצועי, לליווי צמוד ולאיתור הפתרונות האיכותיים והמשתלמים ביותר לעסק ולצרכים הייחודיים שלכם. רוצים ללמוד עוד על השירות? התקשרו עכשיו!

Sorry, our business is not operational at this hour

Please try our contact page

נציג שלנו יחזור אליכם בשעות הפעילות

נציג שלנו יחזור אליכם בשעות הפעילות

בקשתכם נקלטה בהצלחה

דילוג לתוכן