נגנבו לך שיקים? חשוב לדווח

מידי יום מפוזרים שיקים גנובים במיליוני שקלים הפוגעים ישירות בבעלי עסקים תמימים ולאחר מכן מוגשים כחובות אבודים לצורכי מס וכך בעצם ניזוקה המדינה בסכומי עתק שיוצאים ישירות מקופת המדינה .

נ. בעל עסק למוצרי חשמל מכר מקרר לזוג צעיר שסיפר כי הוא עומד להתחתן בעוד כחודש ולעבור לביתם החדש.

בעל העסק ביקש לקבל תשלום בכרטיס אשראי, אך הזוג הסביר לו שהם לא אוהבים לשלם בכרטיסי אשראי ויש ברשותם שיק שקיבלו מתנה מאם הכלה. בעל העסק לא היסס לאחר שהתרשם מהזוג הצעיר, אך לא מיהר לספק את הסחורה לפני שבדק שהחשבון טוב, שאין בו שיקים חוזרים והוא לא מוגבל. דבר אחד חשוב הוא לא עשה, דבר שיעלה לו ביוקר, הוא ויתר על שיחה עם כותב השיק.

וכך היה, בבוקר ניגש בעל העסק לבנק והופתע לגלות כי השיק שקיבל מהזוג הצעיר חזר!

בעל העסק היה משוכנע כי לבטח חזר מסיבה טכנית, אבל להפתעתו הרבה השיק חזר מסיבת “שיק גנוב” ומשניסה לשוחח בטלפון עם הזוג הצעיר גילה כי הטלפונים שלהם מנותקים וסגורים.

משלא נותרה בידו ברירה, נאלץ לפנות לכותבת השיק שעד לרגעים אלו היה משוכנע כי זאת אם הכלה.

בשיחה עם בעלת השיק טענה הגברת שהשיק הנ”ל נגנב יחד עם עוד שיקים רבים וגם הוגשה תלונה במשטרה כבר לפני כחצי שנה,

והיא איננה מכירה את שני הצעירים שהתחזו.

לבעל העסק לא נותר אלא לפנות לעורך דינו, וגם זה טרח לציין בפניו כי הרבה לא נותר לעשות, אלא להכניס שיק זה למאזן חובות אבודים,

כך בעצם יוכל לחסוך לעצמו את מס החברות שמשלם כל בעל עסק בישראל, ובסופו של יום המדינה תשתתף בנזק ( הכרה בחובות אבודים).

כל זאת היה נחסך ממדינתנו אילו הייתה מפרסמת את רשימת השיקים הגנובים להם היא מודעת.

המשטרה כבר ידעה לפני חצי שנה כי השיק הנ”ל נגנב וכל עוד היא לא מפרסמת את ה’רשימה השחורה’

היא נותנת לכאורה לגנב לפעול בבטחה, ומסייעת לו לפזר שיקים גנובים.

מידי יום מפוזרים שיקים כאלה במיליוני שקלים ופוגעים ישירות בבעלי עסקים תמימים, ולאחר מכן מוגשים כחובות אבודים לצורכי מס.

המדינה ניזוקה בסכומי עתק היוצאים ישירות מקופת המדינה ולאחר מכן מחפשת היכן לקצץ בתקציבים דוגמת סל התרופות, קצבאות זקנה וכו’..

 

כותב המאמר: דני מזרחי מבעלי קבוצת’ ‘אופל בלאנס’ באשדוד מעניק שירותים פיננסיים חוץ בנקאיים ומציג אלטרנטיבה נוספת לגיוון מסגרות האשראי. דני מספר כי בסניפיו מסייעים ללקוחות לנהל את תזרים המזומנים שלהם ועוזרים בהימנעות מהגבלה לא צפויה של חשבון הבנק.

לדבריו ניתן לספק פתרון מיידי לקהל הלקוחות, הכולל עסקים קטנים ובינוניים, ובעלי מקצועות חופשיים.

* האמור במאמר זה אינו מהווה ייעוץ ו/או תחליף לייעוץ בנושא, הינו על דעת הכותב בלבד,                                                       אין לעשות שימוש במאמר זה ללא קבלת הסכמת הכותב מראש ובכתב.
Sorry, our business is not operational at this hour

Please try our contact page

account android arrow-alt-circle-down arrow-alt-circle-left arrow-alt-circle-right arrow-alt-circle-up arrow-down arrow-left arrow-right arrow-up author bars behance blogger buffer caret-down caret-left caret-right caret-square-down caret-square-left caret-square-right caret-square-up caret-up cart-menu-1 cart-menu-2 cart-menu-3 cart-menu-4 categories chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up clock close comments cookies copyright coupon-discount date-modified date-published discord double-arrows-down double-arrows-left double-arrows-right double-arrows-up dribbble envelope-open envelope eye facebook fax flickr foursquare github gmail google-drive grid-view hashtag hollow-ring homepage instagram ios level-down-alt level-up-alt line link linkedin list-view login logout long-arrow-alt-down long-arrow-alt-left long-arrow-alt-right long-arrow-alt-up medium messenger mobile-menu mobile phone pinterest place qq quote-left quote-right quotes reading-time-hourglass reading-time-stopwatch reddit rss scroll-to-top search shazam shopping-bag shopping-cart side-panel-opening-2-left side-panel-opening-2-right side-panel-opening-left side-panel-opening-right skype slack small-arrow-down small-arrow-left small-arrow-right small-arrow-up sms snapchat soundcloud spinner spotify stackoverflow sync telegram tiktok times-circle tinder trello tripadvisor tumblr twitch twitter viber vimeo vine vkontakte website wechat whatsapp windows wishlist xing yelp youtube zoom דילוג לתוכן