איך מתבצע ניכיון שיקים

כל בעל עסק יודע שתזרים מזומנים חיובי הוא הבסיס להתנהלות פיננסית טובה, כזאת שאף מסייעת לצמיחתו של בית העסק. המציאות בה מרבית בתי העסק סובלים בשלב זה או אחר מבעיות של תזרים מזומנים כתוצאה מכך שלקוחות משלמים בתשלומים דחויים לעומת ההתחייבויות הכספיות שהעסק צריך לשלם כבר עכשיו, מצריכה מבעלי עסקים למצוא פתרון שיאפשר להם לשלם כבר עכשיו אף על פי שהכסף יכנס במועד מאוחר יותר.

בדיוק כאן נכנס ניכיון שיקים לתמונה. המשמעות מאחורי הביטוי (ידוע גם כ-"ניכיון צ'קים") הוא הפיכת צ'ק דחוי לכסף מזומן בתוך פרק זמן קצר, גם אם תאריך פירעון הצ'ק הוא למספר חודשים קדימה. איך זה עובד? מיד נסביר.

ניכיון צ'ק – כך זה עובד

ניכיון הוא שירות פיננסי בלבד הבא להקדים פירעון של צ'ק דחוי בניכוי עמלה.

ניכיון הוא פתרון מצוין לבעלי עסקים שמאפשר להתגבר על הפער שנוצר בין תנאי התשלום הנהוגים במשק לבין הצורך היומיומי לניהול תזרים מזומנים.

כל זאת אפשרי מבלי שבעל העסקי יצטרך להעמיד שלל בטוחות, כפי שהבנקים דורשים בעת מתן אשראי או הלוואה, וכך בעצם הפך שירות ניכיון השיקים לכלי מרכזי לשמירה על תזרים מזומנים חיובי בעסק.

איך זה עובד בפועל? הפעולה של הפיכת צ׳ק דחוי למזומן היא פשוטה, מהירה וקלה. היא לא מצריכה אינסוף טפסים ובירוקרטיה, ערבויות ובטוחות ובנוסף מתאימה גם לעסקים שאיתנותם הפיננסית נפגעה  – ומשכך הבנק מסרב לתת להם שירות.

ישנן מספר חברות בשוק הפיננסי הישראלי אשר מספקות את שירות ניכיון הצ׳קים, המחזיקות ברישיון למתן שירות פיננסי, מפוקחות על ידי רשות שוק ההון ופועלות תחת רישיון מיוחד למתן אשראי  שדורש עמידה בקריטריונים מחמירים. דוגמא לחברה כזו היא אופל בלאנס – חברה ציבורית וותיקה, מהמובילות בשוק הפיננסי החוץ בנקאי בישראל.

בתהליך פשוט ומהיר, אופל בלאנס מקבלת את הצ'ק הדחוי מבעל העסק ומשלמת עבורו את סכום הצ׳ק בניכוי עמלה. אופל בלאנס היא זו שתפדה את הצ׳ק במועד הפירעון העתידי שלו. השירות הזה מאפשר לעשרות אלפי עסקים בישראל להיפגש עם תזרים מזומנים במיידי ולא להמתין לתאריך הדחוי. ללא צורך לבקש אשראי מהבנק, לקחת הלוואות בעלויות גבוהות, או להיכנס לחריגה מיותרת שתגרור אחריה עלויות יקרות.

יתרונות ניכיון שיקים

יתרונות השימוש בשירות פיננסי כדוגמת ניכיון צ'קים הם בכך  – שמצד אחד בפעולה מהירה ופשוטה יכול כל בעל עסק לנהל בקלות את תזרים המזומנים של העסק, לשלם לספקים ולעובדים בזמן ולשמור על עסק מאוזן ובריא כלכלית ללא צורך בנטל התחייבויות מול הבנק. ומצד שני לשמור על איתנותו הפיננסית של בית העסק מול הבנק ובכך לשפר את התנאים המסחריים שלו.

יתרונות נוספים בניכיון צ'קים:

יתרונות נוספים בעסקת ניכיון צ'קים, להבדיל ממסגרות הלוואה אחרות, הם שאין ללקוח התחייבות למסגרת ארוכה, כל עסקה נבחנת לגופה, הלקוח יודע כמה עלה לו ואין לו הוצאות נסתרות שהוא לא לוקח בחשבון כגון עמלת שורה, עמלת הקצאה, עמלת מסגרת, עמלת פיקדון וכולי. יתרון נוסף ומשמעותי הוא שקבלת השירות אינה תלויה באיתנותו הפיננסית של הלקוח. די בכך שיש לו לקוחות מצויינים בכדי שיוכל להנות מהשירות – שלכשעצמו מהווה מנוע צמיחה המסייע בשיפור איתנותו הפיננסית.

המומחים של אופל בלאנס לעסקים מתמחים במתן פתרונות פיננסים המותאמים בול לעסק שלך כמו גם ניכיון שיקים – ומספקים שירות לעשרות אלפי עסקים בישראל באדיבות, במהירות ובמקצועיות.

השאר לנו פרטים בטופס שבאתר ונשמח לעמוד לרשותך!

Sorry, our business is not operational at this hour

Please try our contact page

נציג שלנו יחזור אליכם בשעות הפעילות

נציג שלנו יחזור אליכם בשעות הפעילות

בקשתכם נקלטה בהצלחה

דילוג לתוכן